Drobečková navigace Hlavní stránka » cz » Aktuální informace » Ohlasy ke kvalifikaci ME ze zahraničí

17. 03. 2015 Ohlasy ke kvalifikaci ME ze zahraničí

 

Eddy Leppens téměř dokonalý v kádru
Převzato z Kozoom.com - Eddy Leppens almost perfect in balk line
Autor Frits Bakker
 
Praha/Doetinchem/Bochum – Hvězdný hráč tohoto víkendu Belgičan Eddy Leppens se zajímal, zda zahrál se svým týmem rekordní výkon. BC Vítkov Prague triumfoval v posledním zápase kvalifikačního Mistrovství Evropy týmů v klasických disciplínách po skvělých výsledcích: Eddy Leppens zahrál kádr 47/2 na jeden náběh, Marek Faus kádr 71/2 rovněž na jeden náběh a Wolfgang Zenkner jednoband na náběhů pět.
 
Ale o rekord se nejedná. Jean-Paul de Bruijn, který hrál v neděli holandskou ligu v kvartách, řekl, že Belgičan pouze sní. Několikanásobný evropský šampion tým Etikon (Holandsko) zahrál tři zápasy na čtyři náběhy. Jean-Paul de Bruijn jednoband a Patrick Niessen kádr 71/2 na jeden náběh, Henri Tilleman kádr 7/2 na dva náběhy. Nicméně Vítkov Prague se v kvalifikačním kole prezentoval jako hlavní protivník Etikonu ve finálovém turnaji. A Eddy Leppens předvedl famozní formu v kádru 47/2. „Nikdy jsem nehrál tak dobře jako tady“, komentoval svůj výkon po turnaji.
Tři zápasy do 250 karambolů ve čtyřech nábězích: 2, 1 a 1 náběh. „V prvním zápase jsem vynechal po 144 karambolech díky šoku koulí“, vysvětloval Leppens. „Ale generální průměr 187,5 je můj jasně nejvyšší výkon v této disciplíně. Jsem velmi šťastný, hlavně protože jsem před turnajem trénoval kádr pouze dvě hodiny. Ale musím říci, že v minulosti jsem kádr 47/2 trénoval velmi často. Je to velmi zvláštní, že jsem v této disciplíně jako jediné nikdy nezískal belgický titul“.
Tři vítězové skupin z Prahy, Doetinchemu a Bochumi a dva nejlepší týmy z druhých míst si zajistili postup do finálového turnaje, který se odehraje 8. – 10. května v holandském Rosmalenu. Pětici týmů doplní pětinásobný šampion Etikon/AEJ, který je automaticky nasazen jako obhájce loňského titulu.
Vítkov Prague zůstal ve skupině C neporažený. Soupeřem mu byly týmy KBK/BNV (DK), Chartres (FR) a Coral Colon (ES). Tým Chartres je šťastný postupující z druhého místa. Francouzský tým Andernos získal maximální počet bodů ve skupině B v holandském Doetinchemu. Soupeřem mu byly domácí de Veemarkt/A1 Biljarts, španělská Sueca a německý Hilden. DBC Bochum jednoznačně triumfovala ve vlastní herně pouze s jednou porážkou Thomase Nockermanna. Druhé skončilo francouzské Oissel před holandskou Hornou a českým Vítkovem Prague B. Francouzský Oissel doplnil Bochum do finálové části turnaje.
Marek Faus byl, stejně jako Eddy Leppens, impozantní v kádru (71/2) v zápasech proti KBK/BNV, Coral Colonu a Chartres. Wolfgang Zenkner se nemohl pochlubit skvělými výkony v prvních dvou zápasech, ale turnaj zakončil fantastickou sérií 86 v pátém náběhu proti Jordi Gassovi.

Eddy Leppens tento víkend vyčníval v kádru
Eddy Leppens byl, v nejdůležitějším zápase jeho týmu proti Chartres, šéfem u stolu a porazil Williho Gerimonta na jeden náběh 250:44. Marek Faus porazil Xaviera Gretillata v poměru 200:23 na 4 náběhy, pouze Zenkner prohrál s Jacky Justicem 120:71 na 11 náběhů. V posledním zápase kvalifikace Vítkov ukázal jeho obrovskou třídu. Leppens porazil Joan-Jose Barrientose na jeden náběh, Marek Faus triumfoval v jednom náběhu proti Joanovi Espinasovi a Zenkner porazil Gassa na 5 náběhů.
Týmy Andernos, A1/De Veemarkt a Sueca byly velkými favority ve skupině C v Doetinchemu. Andernos dominovalo od startu, když porazilo Hilden 4:2, de Veemarkt 6:0 a Suecu 4:2. Nicolas Gerassimopoulos odehrál dva skvělé zápasy. V kádru 47/2 porazil ve třech nábězích domácího Michela van Silfhouta (250-101) a Esteve Matu 250:196 na 4 náběhy.

Peter de Backer v důležité roli pro Andernos
Peter de Backer porazil úřadujícího evropského šampiona v kádru 71/2 Raymunda Swertze (200:27 na 6) a Španěla Raula Cuencu 200:85 na 4 se sérií 192. Michel van Silfhout a Esteve Mata odehráli skvělý vzájemný zápas v kádru 47/2. Van Silfhout vyhrál v poměru 250:188 na 2 náběhy. Mata udělal sérii 188, van Silfhout 147.
DBC Bochum byla doma proti týmům Vítkov Prague B, Oissel a Horna nejlepší. Rozhodující zápas pro vítězství ve skupině byl proti Oissel, které hrálo v sestavě Michael Devogeleare, Johann Petit a Arnim Kahofer. Němci vyhráli 4:2. Mladý Holanďan Sam van Etten porazil Devogeleare v kádru 47/2 250:150 na 3 náběhy, Ludger Havlik byl lepší proti Arminu Kahoferovi v jednobandu (120:72 na 9), pouze Johann Petit dokázal získat body pro Oissel po výhře v kádru 71/2 nad Thomasem Nockermannem v poměru 200:181 na 5 náběhů.
Sam van Etten a Ludger Havlik v barvách DBC Bochum vyhráli všechny své zápasy. Oissel skončilo druhé po výhrách 6:0 nad Vítkov Prague a Hornou.
Finalisté Mistrovství Evropy týmů v klasických disciplínách v holandském Rosmalenu jsou :
Vítkov Prague.
DBC Bochum,
Andernos,
Oissel,
Chartres.

Excelentní Bochum s mladým Samem van Ettenem

 


 
Facebook Twitter Poslat email na info@bcvitkov.cz Mapa stránek Přidat do oblíbených